Історія
оркестру

Державний академічний оркестр «РадіоБенд Олександра Фокіна» – унікальний оркестр солістів-інструменталістів з воістину неймовірним багажем професійно оформлених ідей та досягнень.
Заснований у грудні 1999 року його художнім керівником і диригентом Олександром Олександровичем Фокіним, оркестр до нині є першим і єдиним в Україні джазовим оркестром такого рівня і статусу, справжньою гордістю українського мистецтва та унікальним світовим музичним проектом. Записи Державного оркестру «РадіоБенд Олександра Фокіна» увійшли до фондів Національної телерадіокомпанії України, побачили світ у Нідерландах, Норвегії, Бельгії, Австрії, Словенії, Росії, Білорусії. Держава відзначила унікальність оркестру, занесши його до переліку стратегічно важливих закладів культури та мистецтва та присвоїла йому звання «академічного». І зараз це є єдиний джазовий колектив серед оркестрів країн СНД, що має подібну державну відзнаку.
Image
Image
Image

Колектив має багату творчу біографію - за час свого існування оркестр був і залишається постійним учасником багатьох визначних подій культурно-мистецького життя України - престижних музичних фестивалів, мистецьких свят та урочистостей.

«РадіоБенд Олександра Фокіна» активно співпрацює з провідними світовими джазовими виконавцями, серед яких: гітарист та співак Джонатан Батлер (США), вібрафоніст та композитор Рой Ейерс (США), саксофоніст Ерік Марієнтал (США), барабанщик Вальфредо Рейес-молодший (США), клавішник Кристофер фон Дайлен (Німеччина), трубач Джеймі Ховорка (США), перкусіонист-віртуоз Йоель Дель Соль, американська вокалістка Кім Сендерс, піаніст та композитор Фредді Равель, найстаріший у світі біг-бенд Олега Лундстрема.

«РадіоБенд Олександра Фокіна» був ініціатором низки гучних творчих колаборацій: з електронними виконавцями з Німеччини – групою Schiller (Шиллер), Ліз Мітчел (Liz Mitchel) – вокальним «обличчям» Boney M, піаністом і композитором Раймондом Паулсом, видатним поетом Євгеном Євтушенком та багатьма іншими.

Eric Marienthal
Eric Marienthalсаксофоніст
Freddie Ravel
Freddie Ravelпіаніст та композитор
Kim Sanders
Kim Sandersвокалістка
Raimonds Pauls
Raimonds Paulsпіаніст та композитор
Walfredo Reyes Jr
Walfredo Reyes Jrбарабанщик
Yoel Del Sol
Yoel Del Solперкусіоніст

Формування оригінального репертуару оркестру, в якому значне місце посідають кращі твори джазової класики, близькі до сприйняття молодими слухачами, є головним творчим завданням колективу.

Оркестр є своєрідною творчою лабораторією для молодих виконавців України, а також певним методичним центром галузі джазової музики в країні.