Проекти
оркестру

Творча історія легендарного оркестру «РадіоБенд Олександра Фокіна» постійно збагачується новими різноплановими проектами, але незмінним залишається світовий рівень їх якості.
Image
Image
Image
Image
Image

Музичний проект «DJazz»

«DJAZZ» - ТАНЦЮВАЛЬНІ КОНЦЕРТИ СУЧАСНОЇ МОЛОДІЖНОЇ ДЖАЗОВОЇ МУЗИКИ.

Назва проекту невипадково утворюється з двох складових DJ+JAZZ, бо унікальна стилістика музики проекту органічно поєднує класичний джаз та новітні тенденції сучасної електронної музики.

Детальніше про проект

Музичний творчий проект «DJAZZ» зародився всередині легендарного українського колективу і одного з кращих джазових оркестрів світу – Державного академічного оркестру «РадіоБенд Олександра Фокіна».

Проект «DJAZZ» адресований переважно молодіжній аудиторії і являє собою потужне танцювальне, супер-сучасно аранжоване та виконане в стилістиці XXI століття втілення кращих інструментальних і вокальних супер-хітів світового джазу.

«DJAZZ» - це нова філософія, що єднає класичний джаз і найсучасніші тенденції у сьогоднішній музиці. Для створення музичної палітри проекту використане органічне поєднання кращих зразків звучання різноманітних акустичних інструментів та останніх досягнень синтезаторного звуку: електронних «лупів», унікальних електронних тембрів та DJ-сесій.

В цьому і полягає головна «фішка» проекту: замість нинішньої, досить примітивної з музичної точки зору музики «для ніг», презентувати молодому поколінню таку ж по енергетиці і танцювальності, але засновану на мелодійної красі і гармонійному розмаїтті великого джазового мистецтва музику, перекладену на музичну мову цього покоління і тим самим резонуючі з його музичними вподобаннями і запитами.

Унікальна концепція танцювального джазу у 2015 році оформилася у концертну програму «Smart Dance Music «DJazz» за участю віртуозів «РадіоБенду Олександра Фокіна» та всесвітньо відомих джазових музикантів: Еріка Марієнтала (саксофон), Джеймі Ховорка (труба) і перкусиста легендарної групи Yanni - Йоеля Дель Соля (перкусія). Тоді ж відбулася світова прем’єра шоу і був виданий неймовірний подвійний аудіо та DVD-альбом.

Наступна за нею програма «DJazz Continuation», яка розвинула концепцію і додала у свій репертуар нові твори та актуальні різностильові аранжування, у 2018 році була видана новим подвійним альбомом. Обидва альбоми проекту взяли участь у номінуванні на почесну музичну премію GRAMMY MUSIC AWARDS.
Image

Мюзикл «Джазичник»

«JAZZYчник» - МЕДІА МЮЗИКЛ НОВОЇ ПРОСВІТНИЦЬКОЇ ЕРИ З ФЕНТЕЗІЙНИМ СЮЖЕТОМ ТА ГЛИБОКИМ ФІЛОСОФСЬКИМ ЗМІСТОМ

Це новітня за формою та змістом музична вистава, що поєднує яскраву мистецьку та глибоку філософську складові. Через виразні музику і слово мюзикл доносить до глядачів нинішнього століття надзвичайну красу авторської музики та найкращих творінь світового джазу.

Ця вистава — історія про несподівану зустріч земної дівчини, співачки Дзиґи з напівміфологічним мандрівником у часі і просторі, якого вона охрестила Джазичником, і як ця знакова зустріч змінила та збагатила їх обох.

Детальніше про проект

Jazzyчник – вічний мандрівник у часі, дослідник витоків і першопричин. Він – персонаж напівміфологічний, людина поза часом і простором. Він був свідком незліченої кількості подій у минулому, в тому числі і тут, на землях нинішньої України часів Київської Русі. Він знає багато чого, але не все.

У нашому столітті Джазичник опиняється вперше. Він зустрічає тут Дзиґу – дівчину, яка знайомить його з невідомим йому явищем – jazz. І саме Музика стає тією мовою, яка допомагає виразити їм свої почуття. Вони спілкуються зонгами. У текстах їхніх зонгів сплітаються різні мови світу – від староукраїнської мови до найсучасніших сленгів Бронксу.

Дзиґа відкриває Джазичнику (це вона дає йому таке ім’я) неймовірний світ джазу, влаштовуючи за допомогою своїх друзів, музикантів оркестру «РадіоБенд Олександра Фокіна», феєричне музичне шоу, в якому прозвучать «наживо» світові джазові шедеври.

Цією виставою автори хотіли б донести наступне всім сучасникам, всім, хто хоче бачити і чути:

Цей проект виник, як своєрідний мистецький відгук авторів на численні виклики непростого для всіх ХХІ століття. Кілька останніх десятиліть унаочнили безліч проблем людства – втрату новими поколіннями чіткої національної ідентичності, духовне і душевне зубожіння, зниження культурного потенціалу, свідомий вибір суто матеріальних життєвих цілей.

Але для Історії це — не новина.

Тому в саме в такі часи активізувалися ті, для кого служіння загальному благу було нормою життя. Саме в такі часи високе слово і яскравий образ, вишукані мелодія і гармонія прокладали містки над темними роками, повертали людей до високого, до світла.

На переконання творців цього мюзиклу, нині в усьому світі і в Україні, зокрема, невідворотно має наступити Нова Ера Просвітництва.

Тож цей проект поєднує в собі соціальну і мистецьку складові — через Музику і Слово донести до нових поколінь незрівняну красу творінь минулого — нестаріючих перлин світового Джазу, які мають бути почутими і відчутими як пульс сьогодення усіма сучасними небайдужими людьми.

Адже Музика є універсальним кодом спілкування, єдиним винаходом Всесвіту, який здатен об’єднати навічно розділених безліччю мов людей… Висновок: вже 1000 років ці землі Київської Русі, ніби потонула Атлантида, чекають на реінкарнацію, на своє Відродження. Енергетика, філософія і знання тих неймовірних часів, на жаль, призабуті нами. «Білий шум» Історії, безкінечна гонитва за матеріальними благами, битви і ейфорії не дають шансів.

Але часи – змінюються. Все буде jazz!

Автори та учасники проекту:

Мик Бровченко – віршоскладання, сценарій
Алекс Фокін – музика, аранжування
Alex Fokin RadioBand – музичний супровід
Сергій Тягнирядно – Джазичник

Дізнатися більше про виставу та послухати зонги на сайті проекту: https://jazzychnyk.com/

Image

Музичний художній фільм «JAZZYчник»

ФІЛЬМ «JAZZYчник» – ПОВНОМЕТРАЖНА ЕКРАНІЗАЦІЯ ОДНОЙМЕННОГО НОВОГО УКРАЇНСЬКОГО МЮЗИКЛУ

Поки час для гучної театральної прем'єри ще не настав, автори проекту вирішили не втрачати його і зафіксувати для історії медіа-мюзикл «ДЖАЗИЧНИК» як повноцінний екранний художній музичний фільм

Детальніше про проект

Не випадково перший в історії кінематографу музичний фільм «The Jazz Singer», знятий у далекому 1927 році був саме про джаз. Продовжуючи найкращі світові традиції, автори проекту вирішили зняти український художній музичний фільм «JAZZYчник», присвячений джазу та його ролі в житті суспільства.

Художній музичний фільм «JAZZYчник» є органічним екранним втіленням театральної вистави однойменного мюзиклу «ДЖАЗИЧНИК» — історії про несподівану зустріч земної дівчини, співачки Дзиґи з напівміфологічним мандрівником у часі і просторі, якого вона охрестила Джазичником, і як їх зустріч та творче спілкування народжують думки та висновки про велику життєстверджуючу роль музики.

Незважаючи на яскравість та самобутність образів героїв, головною дійовою особою усе ж є музика. Зонги з фільму є органічним продовженням діалогів героїв і грають важливу роль для створення захоплюючого сюжету. У свою чергу, самі діалоги слугують своєрідним містком між вокальними зонгами.

Картина сповнена глибокого соціального та філософського змісту і направлена на привертання уваги сучасного глядача до необхідності мати конструктивну життєву позицію та досягати і далі дотримуватися високих людських цінностей.

Отже, очікуйте масштабну загальноукраїнську прем’єру!

Image

Міжнародний фестиваль «DJ&JAZZ»

«DJ&JAZZ» – ФЕСТИВАЛЬ СУЧАСНОЇ МОЛОДІЖНОЇ ДЖАЗОВОЇ МУЗИКИ

Творча майстерня «Джазичник» РадіоБенду Олександра Фокіна має велику творчу амбіцію започаткувати нову щорічну традицію масштабного культурно-мистецького дійства, де молоді талановиті музиканти зможуть реалізувати своє сучасне бачення творів безсмертного джазу.

Детальніше про проект

Ми мріємо втілити ідею розвитку найкращих сучасних джазових традицій, заснувавши в Україні міжнародний фестиваль сучасного джазового мистецтва світового рівня.

Його концептуальне та творче наповнення формуватиметься якісною музикою, співзвучною новому виконавському стилю «DJAZZ», започаткованому спільними творчими зусиллями «РадіоБенду Олександра Фокіна» та низки зірок світового джазу. Ми сподіваємося на майбутню участь у фестивалі найкращих українських та зарубіжних молодіжних колективів, а також сольних виконавців.

Для проведення фестивалю, окрім концертного залу Центру мистецтв, ми обрали відкриту локацію на Площі знань КПІ ім. Ігоря Сікорського, яка дозволяє розмістити велику сцену для виступів і має великий танцювальний майданчик.